2020-05-08

  Sen Mišelio vienuolyno kalnas esantis 80 metrų virš jūros lygio

  Kas yra Sen Mišelio kalnas? Ant šio kalno stūkso dar vienuolynas, dar nuo viduramžių ir tai yra viena gražiausių ir garsiausių istorinių vietų Prancūzijoje.

  Sen mišelio kalnas… Tikrai legenda. Per ilgus šimtmečius jam teko išverti įvairias audras, revoliucijas ir gaisrus. Ši vieta buvo piligrimų kelionės tikslu, o dabar – UNESCO paveldas, traukiantis tūkstančius turistų kasmet.

  Keli faktai apie Sen Mišelio kalną

  • Kasmet šią salą aplanko apie 2,7 mln. žmonių. Turizmas yra pagrindinis pinigų šaltinis šioje gyvenvietėje.
  • Šiai salai yra daugiau nei 1 300 metų.
  • Sen Mišelio įlankoje vyksta vieni didžiausių potvynių iš visos Europos.
  • 2015 metais saloje gyveno tik 50 žmonių, tarp kurių buvo ir keli vienuoliai.
  • Legendinė “Žiedų Valdovo” trilogijos tvirtovė buvo įkvėpta būtent Sen Mišelio kalno.

  Kalnas per potvynius būdavo visiškai atskiriamas nuo žemyninės dalies, o atoslūgiai atidengdavo sunkiai įveikiamas smėlio audras.

  Tiesa, dar XIX amžiuje vienas nuteistasis pylimas padare saugesnį ir per atoslūgius atsidengiantį kelią nuo žemės dalies, o 2013 metais jį pakeitė nuolatinis 2km ilgio tiltas, kurio dėka turistai galėjo lengvai pasiekti šį istorinį paveldą.

  Salos sutvirtinimai buvo įrengti XIX ir XV amžiuose, kad būtų galima gintis nuo anglų karių Šimtojo karo metu. Priėjus šalia dabartinio kalno vartų galima matyti patrankas, kurias 1434 metais paliko atsitraukdami nuo gulties anglų kariai.

  Ekspertai dabartinis išsidėstymas atspindi viduramžių hierarchiją ( bažnyčia stūkso kalno viršuje ). Prancūzijos revoliucijos metu sala atiteko naujiems valdininkams, šie įsteigė čia kalėjimą. Šiandien Sen Mišelio kalne yra vis dar veikiantis vienuolynas.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x