2020-05-14

  Pirmasis lėktuvnešis ir jo atsiradimas

  Vienas pirmųjų lėktuvnešių – prancūzų laivas “La Foudre”. Laivas sukurtas eskadriniams minininkams pagelbėti, bet 1912 m. prie jo buvo pritvirtintas kranas, kurį buvo galima naudoti hidroplanams pakelti ir nuleisti, kad šie galėtų kilti nuo vandens ar ant jo nusileisti.

  Britai labai greitai suprato, kad toks laivas suteikia lėktuvams labai didelį pranašumą ir sukūrė pirmą tokį lėktuvnešį. Pradžioje buvo įsakyti pagaminti prekybinį laivą “HMS Ark Royal”, tačiau statant laivą, jį įsigijo britų karinis jūrų laivynas ir visiškai jį perdarė.

  “HMS ARK royal” ypatumai

  • Ilgis : 112 m
  • Svoris : 7200 tonų
  • Greitis : 20 km/h
  • Įgula : 190 vyrų


   

   

  “HMS ARK royal” buvo naudojamas per Pirmąjį Pasaulinį karą, tačiau iš karto tapo aišku – laivas yra per lėtas. Tai ženkliai trukdė dirbti kartu su pagrindiniu britų kariniu jūrų laivynu. Taigi, buvo nuspręsta, kad šis laivas gaus atskiras užduotis, turės jas daryti individualiai. Pirmiausia lėktuvai vykdė žvalgybą per mūšį prie Galipolio, o vėliau puolė vokiečių linijinius kreiserius.

  1922 m. Japonija pradėjo naudoti lėktuvnešį “Hosho”. Tai buvo pirmasis laivas, kuris buvo įsakytas, sukurtas ir pastatytas kaip lėktuvnešis.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x