2020-05-15

  Įkalinti 18 metų… Galėjo susikrauti milijonus

  Tigriuk, nuobodžiauji? Štai šiek tiek pamokanti istorija…

  Du britai rado vikingų lobį, kurį pardavė nelegaliai juodojoje rinkoje. Jeigu tik jie būtų pranešę apie rastą lobį, būtų susikrovė didelius turtus.

  Mažiausiai 1,20 mln. eurais būtų praturtėję britų archeologijos entuziastai, jeigu tik būtų pranešę apie išskirtinį vikingų lobį.

  Teismo metu “Jūs norėjote daugiau, tiesa?” – sakė teisėjas ir skyrė George Powell 10 metų, o 8,5 metų Layton Davies nelaisvės. Tai traktuoja kaip vagystė.

  2015 m. vyrukai aptiko lobį Herefordšyre. Lobį sudarė apie 300 monetų, sidabro lydinių ir papuošalų. Kadangi vyrukai neturėjo žemės savininko leidimo, nusprendė lobį parduoti juodojoje rinkoje.

  Pradėjus tyrimą, pas monetų gavėjus buvo rasta papuošalų ir 31 moneta. Policijai tiriant įtariamųjų telefonų turinį, pavyko atkurti ištrintas rasto lobio nuotraukas. Taip paaiškėjo, kad rasta 300 monetų, o didelė dalis jų jau buvo dingusios.

  Specialistai teigė, kad lobį sudarė rasti anglosaksiški. Manoma, kad juos vikingai užsakė 879 m., kai skandinavams teko palikti Britanijos teritorijas. Vienos monetos vertė sudare maždaug 67 tūkstančiai eurų. Ypatingai vertingos, nes matosi, kad Vesekso karalius Alfredas Didysis ir Mersijos karalius Keolvulfas II buvo sąjungininkai.

  Britu muziejaus atstovas mano, kad tai buvo kvailas elgesys, nes jo manymu Britanijoje už tokius archeologinius rastus daiktus šalis atlygina turbūt daugiausiai visame pasaulyje. Vyrai būtų turtuoliai, o dabar tik sunaikino vieną svarbiausių šalies istorijos dalį.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  guest
  1 Comment
  Most Voted
  Newest Oldest
  Inline Feedbacks
  View all comments
  trackback

  […] Įkalinti 18 metų… Galėjo susikrauti milijonus […]

  1
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x