2020-05-13

  Gotai nestatė gotikinio stiliaus pastatus?

  Įdomu tai, kad germanų gentis gotai yra nepagrįstai siejami su gotikiniu architektūros stiliumi. Iš tikrųjų gotai gyveno apie 500 metų anksčiau, negu stilius, kuris atsirado ir išpopuliarėjo Europoje XII-XV a.

  Kaip atpažinti gotikinį architektūrinį stilių? Štai pavyzdys : Paryžiaus Dievo Motinos katedra (klasikinė gotikinė architektūra su smailėjančiomis arkomis ir aukštais bokštais).

  Šiek tiek vėliau prasidėjo renasansas (graikų ir romenų įkvėptas stilius), jame buvo būdingos apvalios arkos ir kolonos.

  Pirmiesiems renesanso menininkams viduramžių architektūros stilius buvo tarsi kaip neišmanymo, krikščioniško prietaro ir Bažnyčios tikslo uždaryti visą kelią į pažangias mintis bei idėjas. Menininkai pasirinko pavadinimą “gotiškas”, nes gotai per didįjį tautų kraustymąsi 410 m. užėmė Romą, o VI a. apsigyveno Italijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje.

  Įtalų ir meno istorikas Giorgio Vasaris savo 1550 m. knygoje “Menininkų gyvenimas” vadino šį stilių “Barbariškuoju vokiečių stiliumi”. Menininkas manė, kad gotai sugriovė klasikinį pasaulį ir sunaikino jo architektūros stilių.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x